Запитуємо українською, отримуємо відповідь російською. Це нормально?


09:26, 26 березня 2016

Справедливою реакцією від користувачів Facebook на статтю про використання української мови в пошукових системах стало таке:

- Лариса: тільки рідною і користуюся,,,але більшість відповідей на руській
- Лада: Поради слушні, але згодна з пані Ларисою, поки що на україномовний запит падає забагато відповідей московською (я вважаю, що й одна на першій сторінці - забагато). І самого лише перемикання мов на наших пристроях не досить, щоб це здолати. Скільки у нас, в Україні російськомовних сайтів? А реклами? До речі, можливо варто підкинути до Фейсбуку гадючку: функцію блокування користувачем іншомовної реклами - саме з причиною: "чужомовне"? Чи бодай розмежування тої ж реклами за мовою (не знаю, як конкретно й технічно, але не вважаю за неможливе, адже є функції, що відслідковують, що саме ми шукаємо й підсовують відповідну рекламу, й реклами китайською я чомусь не бачу, англійською - пару раз, а московською - частіш, ніж хотілося б )

От ми і дісталися туди, де відповідь на наші справедливі обурення:


1. Пошукова система "Google", яка традиційно та завжди вважала Україну росією. Вони не вбачають проблем в тому, щоб видавати на наш запит українською мовою купу інформації російською, це у них прописане в алгоритмах. Тому проблема саме в людях, які керують пошуковими алгоритмами - тобто в російськомовних працівниках корпорації Google. До речі, в системі Яндекс за відповідних налаштувань на українські запити видаються українські сайти - отака дивина... (Яндекс родом з московії)
2. Facebook. Враховуючи історію подій, та сама ситуація що і з Google. Така сама політика виводу контенту російською мовою, не зважаючи на всі налаштування сайту. Зауважте: не китайською, не англійською, не німецькою - а саме російською. Для Facebook досі не існує різниці між росіянами та українцями. 

Методи боротьби: створити та посилювати потужний суспільний тиск та вимагати заборонити Google і Facebook продовжувати тримати українців за московитів, тільки тоді ситуація зміниться докорінно. Також необхідне термінове втручання держави в цей процес, підстави:

ЗАКОН УКРАЇНИ
Про засади державної мовної політики

Стаття 6. Державна мова України
1. Державною мовою України є українська мова.
2. Українська мова як державна мова обов'язково застосовується на всій території України при здійсненні повноважень органами законодавчої, виконавчої та судової влади, у міжнародних договорах, у навчальному процесі в навчальних закладах в межах і порядку, що визначаються цим Законом. Держава сприяє використанню державної мови в засобах масової інформації, науці, культурі, інших сферах суспільного життя.

Можливо проблема глибше, а саме в громадянах України, для яких теж жодної різниці нема? І яких в Україні, вочевидь, тотальна більшість?
Автор матеріалу:


Пов`язана стаття: Змушуємо Google відповідати українською!


Українцю, підтримай себе і своїх!

Безліч товарів за найнижчими цінами. Знайдеться все!Заробляй на поширеннях! Як?


Написати нову статтю  

Купити побутову техніку, мобільні телефони, ноутбуки, інструмент, автомобільну техніку і шини в інтернет-магазині Лагуна (можливо в кредит, на виплат) в містах, селищах міського типу та селах: Вінниця, Дніпро, Донецьк, Житомир, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Київ, Крим, Кропивницький, Луганськ, Луцьк, Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів а також в усіх інших населених пунктах України
Пропонуємо приватним особам або комерційним організаціям скористатись можливостями, що надає вам інтернет-магазин "Лагуна" і додати в каталог магазину будь-які товари або послуги, вживані або нові, з метою продажу та отримання прибутку. Поставте свій товар в продаж за кілька кліків просто зараз! Щоб скористуватись пропозицією, ви маєте увійти в VIP-зону магазину (для партнерів) або зареєструватись (для нових користувачів).
Код партнера магазину Лагуна:

Пароль:

Реєстрація
Спитайте в того, хто порекомендував наш магазин. В нього є промо-код, після вводу якого ви отримаєте знижку!Створення унікального заголовку та опису цієї сторінки для якіснішого поширення у соцмережах

Відладчик для кешованих поширень для мережі Facebook

Поставити запитання або подивитись приклади