Чи ефективно ми використовуємо ті можливості та ту енергію, які лежать буквально під ногами просто навколо нас і часто безкоштовно? На тлі постійного зростання цін на енергоносії, монополізації енергоринків, надзвичайних і форс-мажорних ситуацій ці питання стають дедалі актуальнішими для людей, які хочуть впевнено дивитись в майбутнє та відчутно економити власні кошти, максимально позбавившись залежностей від монополій...
  
  Котел на твердому паливі - плита "Лагуна" використовується в приміщенні або на дворі (як літня кухня) з метою високоефективного обігріву, приготування їжі та утилізації всіх видів сміття та відходів, що допускають спалення.
 
 
Власники приватних будинків, дач, баз відпочинку або виробничих приміщень (гаражів, цехів тощо...) усвідомлюють наявність певних потреб та проблем: насамперед це ефективний обігрів, приготування їжі та утилізація принаймні власних відходів. Для вирішення цих та багатьох інших завдань до вашої уваги пропонується наступний пристрій, що по своїй суті і є котлом на твердому або рідкому паливі (ефективним та потужним генератором теплової енергії, що використовує в якості теплоносія повітря приміщень, стіни та плити перекриття поверхів і стелі та передає на них всю згенеровану теплову енергію повітрям та інфрачервоним випромінюванням) з безліччю додаткових корисних функцій, що будуть перераховані нижче. Але якщо називати плиту "Лагуна" твердопаливним котлом, це буде не зовсім вірно, бо види палива для неї не обмежуються лише твердим, можливі і рідкі (крім вибухонебезпечних) та умовно-рідкі (наприклад, пластмаси, які всередині котла матимусть зрештою всі відомі агрегатні стани). Відтак, плита "Лагуна" - це твердопаливний котел, але і рідкопаливний котел водночас.
 
Для швидкого і найзручнішого ознайомлення з пристроєм, скористайтесь ботами "Лагуна":
 
 
 
або 
 
 
або Чат-бот в Viber (проскануйте цей код смартфоном, сканером QR):
 
 
Сорок функцій в одному твердопаливному котлі - плиті "Лагуна": ☝️
 
1. Обігрівач котів та тещина забаганка 🐈 👳🏻‍♀️
2. Високоефективний всеїдний обігрівач приміщень до 180-200м2, що не потребує обслуговування 🏡
3. Кухонна плита на дровах та іншому паливі на 6 великих посудин одночасно 🍗🍜🍲🍝🥘🍛
4. Мультиварка 🍗🍜🍲🍝🥘🍛
5. Екологічний утилізатор побутового сміття 🚯
6. Екологічний утилізатор садових обрізків та гілок 🏡
7. Екологічний утилізатор промислового сміття 🇺🇦
8. Піч 🔥
9. Літня кухня 🍗🍜🍲🍝🥘🍛
10. Високоефективний мангал з ККД 50% влітку і 90% в опалювальний період 🍗
11. Високоефективне барбекю з ККД 50% влітку і 90% в опалювальний період 🍗
12. Коптильня гарячого копчення.* 🍗
13. Консервний міні-завод 🧂
14. Міні-спиртзавод. ** 🍸
15. Дистилятор. ** ❄️
16. Розморожувач заморожених продуктів ❄️
17. Столик для посуду/аксесуарів/продуктів.*** 👍
18. Сушилка білизни, одягу, взуття, рушників та ганчірок.**** 🌝
19. Відро для сміття, що може бути спалене 🥡
20. Центр, ядро, зірка, чорна діра... Основне місце зборів будь-якої компанії ⭐️
21. Осушувач повітря 🌝
22. Зволожувач повітря 💦
23. Основа, надійне і гарантоване джерело енергонезалежності будь-якої оселі 🔥🍗🍜🍲🍝🥘🍛🌛
24. Нагрівач (одночасно близько 120 літрів) води для будь-яких потреб (миття посуду, душ, ванна) 🧽
25. Серце бані або сауни. ***** 🔥
26. Пральня для особливо забруднених речей. ****** 🥡
27. Міні-камін 🔥
28. Джерело мінімально-гарантованого освітлення приміщення 🌛
29. Освіжувач, оновлювач/замінювач повітря приміщень 🏔
30. Посудомийна машина. ****** 🍽
31. Дезинфектор приміщень. Вбиває мікроби і віруси, що бояться високих температур 🦠
32. Розігрівач холодної їжі 🍼
33. Рятівник готових страв методом перекип'ячування та пересмажування 🆘
34. Термопот ☕️
35. Просушувач мокрих чи вологих вологих дров 🌂
36. Монолітний великий стіл для нарізки будь-чого, від ковбаси-сирів до розбірки тушок. *** 🍖
37. Ергономічний склад дров на 1-2 тижні роботи плити в опалювальний сезон. ******* 🛢
38. Твердопаливний котел, що не потребує батарей, труб та робіт по їх встановленню. ⁉️
39. Харчоблок готування їжі для домашніх тварин, скотини та птиці 😼 🐶 🐮 🐷 🐔 🦆 🦃 🐇
40. ...Xyz...
 
* - потребує додаткового оснащення: саморобної коптильні з каструлі або готового виробу стороннього виробництва.
** - потребує самогонного апарату.
*** - у періоди, в які плита "Лагуна" не використовується за основним призначенням.
**** - потребує додаткового оснащення.
***** - потребує дооснащення.
****** - потрібна велика каструля типу "виварка".
******* - за умови придбання фірмового тримача-підставки, див. нижче.
...Xyz... - ця невідома наразі функція має з'явиться після чергового оновлення прошивки плити ☝️ 🎩
 
Поширені запитання:
 
- Яким чином плита - котел "Лагуна" працюватиме як обігрівач будинків до 200 м2, якщо вона не нагріває теплоносій (воду) і не має батарей?
Це випливає з законів термодинаміки. Все згенероване котлом тепло (за винятком 10% теплових втрат через димову трубу, зумовлених ККД 90%) залишиться в приміщенні, нікуди вже звідти не втече і через кілька годин рівномірно буде розподілене по всій оселі через неодмінне встановлення теплового балансу. Авжеж, в цій системі найтеплішим місцем буде саме приміщення, де встановлений генератор тепла і за суміцництвом шикарна кухонна плита - це кухня. Решта кімнат отримуватимуть тепло через стіни та природню циркуляцію повітря, відтак для найкращого результату ваше кухонне приміщення має бути умовно в центрі будинку, тобто мати суміжні стіни/стелю/підлогу з усіма іншими приміщеннями, що потребують обігріву. В такому випадку ви будете АБСОЛЮТНО задоволені результатом. В іншому випадку, кімнати без суміжної стіни/стелі/підлоги з кухнею отримуватимуть значно менше тепла, ніж суміжні, відповідно температура в них буде постійно нижчою (на кілька градусів) і (в разі такої потреби) їх доведеться догрівати будь-яким методом (наприклад, організацією примусового повітряного каналу кухня-кімната або, що ще простіше, встановленням електричного радіатора).
 
- Що ще потрібно для того, аби встановити цю систему опалення та які додаткові витрати? 
Для організації всієї системи опалення буде потрібно всього 2 речі: плита "Лагуна" (за ціною на рівні найдешевшого котла "аналогічної" потужності) і димова труба для неї. ЇЇ не треба чистити (в ній не може бути жодного конденсату), вона грітиме на максимальній потужності необмежено довго саме як вам треба і не вибухне, спалює все екологічно чисто, навіть побутові (і промислові!) відходи - це за сумісництвом утилізатор, їй не потрібні батареї, вода і труби - бо вона сама і є надпотужною батареєю на 18 кВт з постійним, незмінним в часі ККД 90%, теплоакумулюючі ємності - бо вона і є теплоакумулятором із шамотної цегли з вагою 192 кг і гарантовано буде теплою аж до ранку, крани, обв'язки, насоси, захисні клапани. Вона абсолютно автономна і не залежить від обленерго чи облгазу чи ще від когось, якихось аварій і поривів. Ця кухонна плита на дровах стоїть там де і має - на кухні і для її роботи вам не потрібно бігати в котельню і підкидати дрова, до речі дрова безпечно зберігатимуться і одночасно просушуватимуться просто під нею! Вона одночасно чесно й вправно служитиме величезною кухонною плитою під будь-який посуд різних розмірів аж до виварок з можливістю одночасного приготування безлічі страв. Працюватиме мангалом і ви зможете насмажити неперевершений шашлик прямо в себе на кухні. Без проблем вижене вам самогон. Слугуватиме консервним заводом або коптильнею. Термін служби цього простого надійного пристрою вимірюється десятиліттями. 
І саме зараз слушна нагода нагадати тим, хто хоче досконало розібратись в котлових системах, про статтю "Купити котел на дровах? Порівняння та вибір котла на твердому паливі"

- Чи можна використовувати для плити "Лагуна" паливо у вигляді побутових/промислових відходів пластмас?
ТАК, котел на твердому і одночасно рідкому паливі "Лагуна" сконструйований саме для роботи на всіх видах палива в усіх можливих агрегатних станах. Що стосується пластмас, то переважа їх більшість допускає безпечне екологічно чисте спалювання (з виділенням вуглекислого газу CO2 та водяного пару H2O), але слід зауважити, що деякі види пластмас спалювати не можна. Екологічна чистота буде досягнута у випадку роботи плити на поліетиленах і  поліпропіленах (з найвищим виділенням енергії, притаманної для всіх чистих нафтопродуктів на рівні до 47 Мдж/кг), поліамідах (зі зменшеним виділенням енергії, але на достатньо високому рівні до 40 Мдж/кг) і поліетилентерефталатах (ПЕТ) (з виділенням енергії на рівні 35 Мдж/кг). Не допускаються до спалення полівінілхлориди (ПВХ) через хімічні реакції, що утворюватимуть кислоти соляної кислоти, та вони мало розповсюджені на побутовому рівні (+ погано горять і виділяють найменшу кількість тепла), а для масового спалювання полістиролів потрібна більш глибока піролізація, ніж може реалізована в цій конструкції котла, тому полістироли в великій кількості спалювати теж не можна. Лише у формі незначних і обережних домішок.
 
- Де я можу знайти ці самі відходи пластмас в кількостях, потрібних для опалювального сезону?
В межах Дніпропетровської області (+/- трохи кілометрів) ми зможемо поставити вам такі матеріали в необмеженій кількості, бо вже маємо чималі накопичені роками запаси, вимірювані сотнями тонн. В інших регіонах, з зрозумілих причин чималої вартості транспортування, такі матеріали слід буде пошукати: вони у вас ТОЧНО Є. Вартість таких відходів, які слугуватимуть вам паливом, орієнтовно вдвічі дешевша за тепловий еквівалент дров, відповідно найдешевший метод опалення (дровами) для власників плити "Лагуна" може бути дешевшим від найдешевшого, наприклад вдвічі.
Але це вже нюанси, бо вкотре нагадаємо: котел на твердому та рідкому паливі "Лагуна" працюватиме на всьому, що ви йому запропонуєте! Що знайдете - те й ваше, за гроші чи навіть безкоштовно - все це буде вам на користь! А хто шукатиме, той ЗАВЖДИ знайде що можна спалити... 
 
- Чи можна використовувати паливо у вигляді побутових/промислових відходів пластмас в інших типах котлів?
Категорично НІ!!! Використання в якості палива пластмас майже в усіх існуючих типах котлів в значній кількості (мається на увазі не один пакетик/фантик, а скажімо кілограми пластмас) неодмінно призведе до витоку з котла на підлогу котлового приміщення розплавленої рідкої маси розжарених вибухонебезпечних нафтопродуктів, подальшого загоряння в котельній і цілком ймовірно до вибуху!
 
- Чи можна використовувати для плити "Лагуна" паливо у вигляді відпрацьованого мастила?
ТАК, котел призначений для роботи і на рідкому паливі. Рекомендації з використання різних видів палива можна отримати під час спілкування з чат-роботами або по телефонам з розділу "Контакти".
 
- Чи може ваша система опалення бути не основною, а додатковою? Я звик до комфорту і готовий платити за цей комфорт (газ), але мені сподобалась ідея утилізації свого сміття і ваша плита. Дякую, Віктор.
Шановний пане Вікторе, ваше питання гріє душу розробнику. І попри бажання написати тут текст на кілька А4, ми дамо стриману відповідь: плита "Лагуна" може працювати як основним (одним-єдиним, незалежним ні від кого) джерелом теплової енергії, так і допоміжним. Справа в тому, що ви, щоразу як готуватимете сніданок/обід/вечерю, автоматично додасте до вашої оселі певну кількість кіловат-годин теплової енергії, що компенсуватимуть теплові втрати будинку. Отже, лише від вас та вашого бажання чи ліні, залежатиме яким джерелом енергії, основним чи додатковим, буде ця плита!
 
 
Пропонуємо до перегляду серію коротеньких відеоматеріалів про експлуатацію та деякі можливості твердопаливного котла - плити "Лагуна": 
 
 
 
Економічна, екологічна стаціонарна енергонезалежна плита, що забезпечить власникові можливість приготування будь-яких страв (супи, узвари, борщі, смаження, консервація, шашлики). В якості палива використовується все, що безпечно горить (дрова, обрізки, папір, побутові відходи (пластмаси)). Видобуток безкоштовної теплової енергії для приготування їжі і утилізація сміття одночасно! Основний принцип дії: масивна металева плита з довжиною 1500мм, що дозволить комфортно розмістити до 6-ти посудин (пательні, каструлі, великі "виварки" для консервації) нагрівається до температур, що дозволяють швидко смажити чи кип'ятити - внаслідок спалювання палива в камері згоряння та передачі вивільненої теплової енергії на всю конструкцію і безпосередньо на варильну плиту.
 
Довідково: пательні на кухонній плиті мають діаметр 28 см, а триповерховий будинок, що обігрівається за рахунок неї - 180 квадратних метрів жилої площі
 
 
Конструкція плити "Лагуна" виконується з металу необхідних для тривалої багаторічної роботи товщин та теплоїзолюючих жаростійких шамотних матеріалів і має масу 192 кг, внаслідок чого присутня деяка інерційність. Відтак, для початку комфортного приготування їжі потрібно розжарити піч "Лагуна" розпалюванням однієї порції  палива (одна повна закладка камери згоряння). Після отримання відповідних навичок, цей процес займатиме не більше 5-10 хвилин вашого часу, після чого плита розігріта і готова до тривалої безперервної експлуатації: як кухонна плита, так і обігрівач оселі одночасно!
  
В процесі приготування їжі, в залежності від стадії, за необхідності, ви зможете регулювати потужність, що підводиться до посуду трьома методами: 
1. Пересуванням посуду вздовж плити (на плиті є "зони" з більшою чи меншою потужністю: найбільше потужності - в центральній частині плити; найменше - на початку або в кінці) - дивіться відео з замірами температур поверхні.
2. Зменшенням чи збільшенням кількості палива, що горить в камері згоряння. 
3. У разі надмірної потужності кухонної плити використовуються проставки (підставки), що суттєво зменшують передачу тепла:
 
Приклад зменшення потужності кухонної плити без зменшення потужності обігріву приміщень:
 


Інерційність і масивність плити "Лагуна" забезпечить довгий процес кипіння чи смаження на залишках палива навіть вже без відкритого горіння (на розпечених вуглинках).
 
 
Термін служби пристрою: від 20 років за умов надійного захисту від атмосферних опадів.

Рекомендації з встановлення обігрівача "Лагуна":
 
1. У випадку встановлення утилізатора "Лагуна" в приміщенні, перевірити чи є достатньою тяга димохода (щоби продукти згоряння не потрапляли в приміщення через вікно завантаження палива). Тяга димохода регулюється природнім способом - висотою димової труби. У випадку інсталяції пристрою в приміщенні рекомендується загальна висота димової труби не менше 5-ти метрів.
2. Попередньо виставити на визначеному місці підставку (замовляється і оплачується окремо!) з будівельним рівнем або використовуючи великий посуд з водою за допомогою регульованих ніжок плиту в рівень горизонту.
3. Встановити піч "Лагуна" на підставку, перевірити рівень і за необхідності провести остаточне регулювання.
4. Під'єднати димову трубу. Розпалити плиту "Лагуна" і розпочати користування.
5. У випадку встановлення на дворі, розмістити літню кухню "Лагуна" під навісом, що забезпечить комфортне приготування їжі в будь-яку погоду (надійний захист від дощу, снігу чи граду). Атмосферні опади, що потраплятимуть на пристрій, негативно впливатимуть на антикорозійну стійкість металу в довгостроковій перспективі! Димову трубу вивести над навісом або за ним. Рекомендована висота димової труби на дворі не менше 4-х метрів від землі.
 
Розцінюйте це як наочну схему побудови системи опалення в приміщенні. Чим вище піднято димову трубу - тим буде краще! Висота труби напряму впливає на тягу, а тяга - на потужність та екологічність
 
 
Конструкція універсальної системи "Обігрівач - плита - утилізатор - піч - літня кухня "Лагуна" і підставки до неї дозволяє розмістити одно-двотижневий запас дров (цей період залежатиме від багатьох різних факторів, надано середнє значення), що розміщуються безпосередньо під плитою і не займають зайвого місця та нікому (крім котів) не заважають:
 
 
ХАРАКТЕРИСТИКИ:
 

"Лагуна": енергонезалежна кухонна плита-обігрівач-утилізатор, що працює на всіх видах твердого палива (насамперед дрова) і більшості (окрім вибухонебезпечних типу бензину) видів рідкого палива та безпечно і екологічно утилізовує всі види побутового або промислового сміття, що допускають спалення. Використовується для ефективного обігріву приміщень в опалювальний сезон і одночасного приготування їжі (будь-яких страв, включно з шашликами), або як літня кухня. Розмір варильної плити 260х1500 мм, потужність 8,5 (варильна плита) / 18 (обігрів приміщень) кВт, ККД на обігрів 90%, загальні розміри ВхДхШ 250х1800х375 мм, вага 192 кг, приєднувальний діаметр для димохідної труби: 120мм. Ніжки (тримач-підставка) опціонально (+1500 грн).

 
 
Комплект інструментів, дрова на 1-2 тижні обігріву або на кілька місяців влітку:
все на своєму місці! Головний вид працюючої плити, як вам? 
 
Плита "Лагуна" має додаткові опції:
1. Тримач-підставка з регульованою висотою ніжок (замовляється окремо!). Ціна 1500 грн
 
 
2. Тримач шампурів для приготування традиційних шашликів (на розпечених вуглинках) безпосередньо в плиті "Лагуна" (замовляється окремо!), БЕЗ ШАМПУРІВ. Ціна 500 грн
 
 
Готовий шашлик:
 
 
Приклад гаряче-копченої продукції:
 
 
 
У разі потреби, пропонуємо додаткову послугу з встановлення і підключення котла-кухонної плити-утилізатора "Лагуна" в вашому будинку або в якості літньої кухні з усіма витратними матеріалами та гарантією на виконані роботи. За додатковою інформацією звертайтесь до адміністрації, розділ "Контакти".
 
Актуальні ціни, встановлені з  19.09.2020
 
Ціна плити "Лагуна" без тримача-підставки: 16000 грн
Вартість плити "Лагуна" з підставкою: 17500 грн
Вартість плити "Лагуна" з підставкою і тримачем для 3-х шампурів: 18000 грн
 
Терміни виготовлення: 15 днів.