Створення електронної бази даних виборців
12:18, 08 березня 2016
Створення єдиної електронної бази даних виборців - громадян України, що мають право голосу. Точним та унікальним ідентифікатором є код ІПН, який є в кожного громадянина України. Код ІПН також містить в собі дату народження громадянина, тому він може виступати віковим фільтром для права доступу до сервера ЦВК. В кого коду нема (не отримували, використовуючи таке право) - в якості ідентифікатора використовується серія та номер паспорта, комбінація яких так само як і код ІПН є унікальною. В базі даних мають міститися такі відомості: код ІПН, серія та номер паспорту, прізвище, Ім'я, по-батькові (в кого є), дата народження, стать, номер мобільного телефону (який служитиме засобом ідентифікації та верифікаціїї). Можливо, номерів
мобільних телефонів може бути декілька - враховуючи тенденції до використання 2-3 сім карток для дзвінків на різних операторів.
База даних створюється впродовж певного періоду, скажімо 1 місяць. Про початок створення єдиної електронної бази даних виборців та дату закінчення оголошують всі існуючі ЗМІ. Після створення такої бази всі хто до неї потрапив автоматично стають виборцями нової електронної системи; система фіксує кількість виборців і після того можна проводити голосування. За 100% виборців береться саме кількість всіх зареєстрованих на сервері. Природньо, що кількість щодня (щогодини або навіть щохвилини) буде змінюватись (зменшуватись за рахунок смертей та збільшуватись за рахунок досягнення виборчого віку молодих громадян). Кількість виборців показується в режимі онлайн. Всі хто не потрапив до бази з будь-яких причин впродовж періоду її створення, матимуть можливість потрапити до бази в будь-який момент коли їм буде зручно ОКРІМ ПЕРІОДУ голосування (день голосування, починаючи з 00-00 годин) і всі наступні дні аж до оголошення результатів виборів (теоретично період голосування = день голосування, враховуючи можливості системи і це буде правильним технічним завданням). В період голосування жодних змін в базі не допускається. В день голосування кількість виборців фіксується на початок доби (00-00) і впродовж всього періоду голосування аж до оголошення результатів не змінюється.
Важливий момент: у разі смерті виборця відповідні служби мають в обов'язковому порядку впродовж однієї робочої доби проставити позначку "виборець помер, дату смерті". Фактично це означатиме вилучення померлого виборця з бази даних виборців.
По досягненні українською молодою людиною віку, що дозволяє приймати участь в голосуванні, в день народження сервер дозволяє реєстрацію нового виборця. (Нагадую: код ІПН, який є в кожного громадянина і є унікальним ідентифікатором виборця, містить інформація про дату народження, відповідно по коду автоматично видно вік людини).
Процедура реєстрації на сервері ЦВК:
Новий виборець заходить на сервер реєстрації, вводить свій ІПН. Система розпізнає або нового (ще не зареєстрованого виборця), або вже існуючого в базі.
У випадку нової реєстрації система після попередження про кримінальну відповідальність за спробу незаконної реєстрації іншої людини та пропонує: ввести ПІБ, дату народження, стать, номер мобільного телефону (кілька варіантів номерів телефонів, наприклад 3). Одразу після реєстрації нового виборця доступ до його аккаунту можливий лише після SMS-підтвердження, відтак система подальшої ідентифікації та верифікації є надійною.
У випадку коли сервер розпізнає код ІПН, який вже є в базі даних, повторна реєстрація є неможливою. Таке може трапитись внаслідок:
- Або помилкової повторної спроби реєстрації виборця; сервер пропонує пройти процедуру верифікації через SMS повідомлення.
- Або незаконної злочинної дії третіх осіб, які зареєструвались під чужим номером ІПН. В такому випадку, система пропонує користувачеві негайно особисто звернутись до СБУ (з фактичним особистим відвідуванням найближчого відділення) з документами: паспорт та код ІПН. Співробітники СБУ на основі аналізу ситуації вносять правки в базу даних ЦВК, прив'язують реального виборця до бази даних (змінюють фіктивні дані на реальні, заносять в базу факт незаконного втручання в системи ЦВК) та порушують кримінальну справу за спробу незаконного втручання в системи ЦВК.
Зміст цієї статті може змінюватись, що буде наслідком обговорень, пропозицій та зауважень.
Розпочати обговорення запропонованої системи: https://www.facebook.com/groups/158274327889138/Автор матеріалу:
Пов`язана стаття: Офшор - це вирок державі, що неспроможна зробити нормальні податкиБезліч товарів за найнижчими цінами. Знайдеться все!Заробляй на поширеннях! Як?Написати нову статтю