Традиційні привітання ввічливих українців на всі випадки


17:49, 13 січня 2017

Традиційні привітання щирих, ввічливих українців:


Доброго ранку! Добрий ранок!
Зичу вам доброго ранку! Бажаю вам доброго ранку!


Добрий день! Добри?день! Доброго дня! На добри?день!
День Вам добрий! День добрий Вам!

Добрий вечір! Доброго вечора! Вечір добрий! Добривечір!

Дай Боже! (куме, кумцю...)
Дай Боже щастя! (Дякую за щастя, дай Боже й вам!)
Слава Ісу! Слава Ісусу Христу!

Доброго здоров'я! Здоровенькі були!

Ласкаво просимо!

Вітаю вас! Моє вітання! Моє вітаннячко!
Раді вітати в нашому магазині (нашій крамниці, супер-гіпермаркеті)

Слава Україні! - найпатріотичніше привітання.

Співробітники, колеги, які неодноразово зустрічаються впродовж дня, можуть скористатись вітанням-запитанням, що супроводжується посмішкою: «Ми вже бачились сьогодні?», «Ми вже вітались?», «Ми вже зустрічались?». Зустрічаючись уперше на початку дня, давні друзі замість привітання можуть висловити радість від зустрічі: «Радий Вас бачити!» або «Як справи?», «Як здоров'я?».

Є в українців дуже ввічливе й сповнене гідності привітання, що вказує на неофіційність обставин та невимушеність взаємин між мовцями, - «Моє шанування!» / «Моє шануваннячко!» / «Моє вшанування!», відоме сьогодні хіба що з художньої літератури (в усному мовленні чуємо його все рідше, найчастіше - як інтимно-жартівливе).

Коли ми сьогодні вимовляємо коротке слово «Привіт!», ми вкладаємо в це вітання «прихильне, доброзичливе ставлення». Звичайно, так вітаються молоді люди або добре знайомі товариші, колеги, ровесники.

Ще слід додати, що цілком в традиціях українців вітатись не одразу. Спочатку обговорюють якісь події (чи проблеми), а вже після того й вітаються. Помічали таке? )))

Варіанти прощання: 

До побачення!
На все добре!
До нової зустрічі! До нових зустрічей!
Всього Вам найкращого!
Зичу Вам успіхів!
На добраніч!
Прощавайте!
Хай щастить!
Нехай щастить!
Бувайте здорові! Ідіть здорові! Ходіть здорові!

І насамкінець нагадаймо, з ким і коли потрібно вітатися за українським звичаєм. Насамперед, зрозуміло, з тими, кого добре знаємо. Зранку, прокинувшись, вітаємось із рідними, відтак - із сусідами, в школі - з колегами. Бажано вітатись також із продавцями в магазині. Не забуваймо привітатись на пошті, на прийомі в лікаря, в книгозбірні, в їдальні за одним столом, в купе вагона, дарма, що ви не знайомі з цими людьми.


... Стаття дописується онлайн, враховуються пропозиції громади ...


Автор матеріалу:


Пов`язана стаття: Флеш-моб: ОКУПОВАНА КРАЇНА


Українцю, підтримай себе і своїх!

Безліч товарів за найнижчими цінами. Знайдеться все!Заробляй на поширеннях! Як?


Написати нову статтю  

Купити побутову техніку, мобільні телефони, ноутбуки, інструмент, автомобільну техніку і шини в інтернет-магазині Лагуна (можливо в кредит, на виплат) в містах, селищах міського типу та селах: Вінниця, Дніпро, Донецьк, Житомир, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Київ, Крим, Кропивницький, Луганськ, Луцьк, Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів а також в усіх інших населених пунктах України
Пропонуємо приватним особам або комерційним організаціям скористатись можливостями, що надає вам інтернет-магазин "Лагуна" і додати в каталог магазину будь-які товари або послуги, вживані або нові, з метою продажу та отримання прибутку. Поставте свій товар в продаж за кілька кліків просто зараз! Щоб скористуватись пропозицією, ви маєте увійти в VIP-зону магазину (для партнерів) або зареєструватись (для нових користувачів).
Код партнера магазину Лагуна:

Пароль:

Реєстрація
Спитайте в того, хто порекомендував наш магазин. В нього є промо-код, після вводу якого ви отримаєте знижку!Створення унікального заголовку та опису цієї сторінки для якіснішого поширення у соцмережах

Відладчик для кешованих поширень для мережі Facebook

Поставити запитання або подивитись приклади