Крик душі українки


12:43, 15 січня 2018

Вікторія Блаженко пише про надто важливе:

Сьогодні сварилася з найріднішими, тому що вони хочуть, щоб я "нікого не примушувала говорити українською". І це україномовні українці... Посварилися. Тепер усім гірко на душі і не розмовляємо один з одним. Оце і є сама-самісінька, коли твої думки та ідеї не знаходять жодного відгуку. 
Та це мене не спинить. Тому що я більше не згодна на щоденне приниження українця в Україні. "Та яке там приниження!?", - махне рукою хтось. Поясню. 
Приходжу до крамнички, де продається багато дрібниць для дітей. Не сама - з дочкою та чотирирічним онуком. По маленького м'ячика-стрибунця. Дитя обрало, каже: "Мені оцього, червоного". Продавчиня: "Попрыгунчик? А может, ты хочешь вот этот?" - Ні, хочу червоного. - "Ну, харашо, бєрі краснєнькій". Онук дивиться на мене… Я кажу: "Бери-бери свого червоного". Розмову з продавчинею залишила на потім, аби не сваритися при дітях. А що це буде сварка, не маю сумнівів. Вона її почне. Вона ж, ця доросла істота, не доросла до того, щоб перейти на мову дитини, то як же змогла би погодитися з моїми аргументами. Я поговорю з нею. 
І ось я вас запитую: чому чотирирічний українець ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ РОЗУМІТИ І СПРИЙМАТИ чужу мову, а будь-яка продавчиня МАЄ ПРАВО звертатися до нього чужою мовою. В Україні!!! 
P. S. І ось не забарилося тією музикою навіяне… Увечері того ж дня мій онук звернувся до мене: "Бабусю, а чому лише я розмовляю українською мовою?" Я відповіла: "Чому лише ти? І я говорю українською, і Марічка, і дідусь із бабусею!" (Знала, звичайно, про що йдеться.) А він і говорить: "Та я не про нас. У мене вдома. У дворі і в садочку всі діти говорять по-російськи. Чому?"
Що тут скажеш? Що робити? Вони зросійщать і моїх онуків, а не лише дітей… Боротимусь, але чи має це якийсь сенс...
Автор матеріалу:


Пов`язана стаття: Не свій серед чужих, не чужий серед своїх


Українцю, підтримай своїх! Не фінансуй окупанта!

Безліч товарів за найнижчими цінами. Знайдеться все!Заробляй на поширеннях! Як?


Написати нову статтю  

Україна 2.0
148
Фінанси
22
Кулінарія
1
Гумор
27
Рибалка
0
Культура
55
Спорт
3
Історія
12
Авто/Мото
0
Муки вибору
5
Політика
147
Мова
88
Юля
44
Пєтя
11
Космос
9
Купити побутову техніку, мобільні телефони, ноутбуки, інструмент, автомобільну техніку і шини в інтернет-магазині Лагуна (можливо в кредит, на виплат) в містах, селищах міського типу та селах: Україна, Івано-Франківськ, Крим, Вінниця, Луцьк, Дніпро, Донецьк, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Кропивницький, Київ, Луганськ, Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Тернопіль, Харків, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів а також в усіх інших населених пунктах України
Код партнера магазину Лагуна:

Пароль:

Реєстрація
Спитайте в того, хто порекомендував наш магазин. В нього є промо-код, після вводу якого ви отримаєте знижку!Створення унікального заголовку та опису цієї сторінки для якіснішого поширення у соцмережах

Відладчик для кешованих поширень для мережі Facebook

Поставити запитання або подивитись приклади