Позашкільна освіта під загрозою? Тема для обговорення...


22:33, 29 лютого 2016


Позашкільна освіта – складова системи безперервної освіти, спрямована на забезпечення творчого, інтелектуального, духовного розвитку дітей та молоді. Позашкільний навчальний заклад дає своїм вихованцям спеціальні знання та навички з тих сфер діяльності, які не охоплені шкільною програмою та створює умови для розвитку творчого потенціалу особистості. 
Сьогодні особливого значення набуває науково-технічний напрям позашкільної освіти, який є складовою частиною державної політики щодо розвитку освіти, дієвим важелем соціального виховання та формування життєвих компетентностей зростаючого покоління.
Позашкільники України стурбовані ситуацією, яка склалася навколо визначення позашкільної освіти у структурі нової редакції Закону «Про освіту», яка значно змінює відношення держави до діючої позашкільної освіти та відносить її до неформальної. На сьогодні позашкільні заклади  працюють в правовому полі, сформованому діючим законодавством (Закон України «Про позашкільну освіту» від 22 червня 2001 року за № 1841-ІІІ)
Проектом нової редакції Закону неформальна освіта передбачає здобуття особою нових компетентностей в організованому освітньому процесі без присвоєння (присудження) визнаних державою кваліфікацій за рівнями освіти та без отримання встановленого законодавством документа про освіту і на рівні фінансування, окрім позашкільних закладів, утворених центральними органами виконавчої влади, (які фінансуються з державного бюджету) інші позашкільні заклади всіх рівнів та форм власності повинні фінансуватися за рахунок органів місцевого самоврядування, інших організацій (приватних, релігійних в тому числі), статути яких зареєстровано у встановленому законодавством порядку. 
Система позашкільної освіти за останні двадцять років досягла високого та стабільного рівня роботи як за структурними так і за статистичними показниками участі українських учнів у масових заходах, науково-освітніх проектах Всеукраїнського та міжнародного рівня. 

За найоптимістичнішими прогнозами, спираючись на аналіз ситуації на рівні міст та районів, у разі ухвалення без корекції проекту нової редакції Закону «Про освіту», ми опинимося у критичній ситуації, яка позбавить більшість дітей та батьків України, особливо у сільських районах та маленьких містах, конституційного права на набуття профільної додаткової позашкільної освіти, що значно погіршить рівень не тільки освіти та виховання нашої молоді, а й загострить криміногенну ситуацію. 
Адже саме позашкільним навчальним закладам належить важлива роль у формуванні нової генерації творчої еліти держави.
Автор матеріалу:


Українцю, підтримай себе і своїх!

Безліч товарів за найнижчими цінами. Знайдеться все!Заробляй на поширеннях! Як?


Написати нову статтю  

Купити побутову техніку, мобільні телефони, ноутбуки, інструмент, автомобільну техніку і шини в інтернет-магазині Лагуна (можливо в кредит, на виплат) в містах, селищах міського типу та селах: Вінниця, Дніпро, Донецьк, Житомир, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Київ, Крим, Кропивницький, Луганськ, Луцьк, Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів а також в усіх інших населених пунктах України
Пропонуємо приватним особам або комерційним організаціям скористатись можливостями, що надає вам інтернет-магазин "Лагуна" і додати в каталог магазину будь-які товари або послуги, вживані або нові, з метою продажу та отримання прибутку. Поставте свій товар в продаж за кілька кліків просто зараз! Щоб скористуватись пропозицією, ви маєте увійти в VIP-зону магазину (для партнерів) або зареєструватись (для нових користувачів).
Код партнера магазину Лагуна:

Пароль:

Реєстрація
Спитайте в того, хто порекомендував наш магазин. В нього є промо-код, після вводу якого ви отримаєте знижку!Створення унікального заголовку та опису цієї сторінки для якіснішого поширення у соцмережах

Відладчик для кешованих поширень для мережі Facebook

Поставити запитання або подивитись приклади