Дев'ятий місяць переходу з російського минулого до Українсього майбутнього!


21:38, 12 листопада 2016

Доброго здоров'я всім. Це знову я. Хочу поділитись своїми думками і досвідом, які в мене накопичились. Пішов 9 місяць моєї боротьби за українську мову, культуру та визначення хто ми є. Ніхто так і не почав розмовляти українською мовою (окрім поодиноких випадків, коли мені хоч намагалися відповідати українською). Сварки ж дружиною так і продовжуються останні місяці. Діти трошки почали розмовляти українською, але з великою натяжкою, і навіть тато часто плутають з "папа". Звичайно я намагаюсь завжди поправляти, але інколи стає сумно, що іноземна мова їде як по маслу і запам'ятовується на ура, а українська рідна з великим зусиллям. Звичайно, цьому сприяє оточення, а особливо російськомовна матуся. Вчора, в розпал чергової суперечки з дружиною, в мене сплило на думку цікаве питання, чим поставив у кут мою опонентку :), а саме: чи знадобиться російська мова нашим дітям у майбутньому? Дуже легке питання начебто, але відповіді на нього нема, окрім, що всі так розмовляють. Я кажу ну добре - давай просто будемо розмірковувати логічно і порівняємо перспективи в Україні іноземної мови агресора або державної української мови. Звичайно, на чашу терезів українськомовних можна покласти купу переваг, а саме:
1. По конституції це державна мова і ми повинні її знати. Увесь держапарат, військові повинні розмовляти виключно українською.
2. Це захист від сепаратизму, автентичність нас з нашими предками, наш обов'язок перед нащадками.
3. Все більше роботодавців висувають умову обов'язкового вільного володіння українською, що буде тільки набирати оберти (зараз у радіо ввели квоти, після чого частину людей звільнили або вони звільнилися, на черзі буде телебачення).
4. Навчання українською мовою (і чим далі, тим більше буде україномовних шкіл).
Ось невеличкий перелік переваг україномовних. Далі черга російської:
1. Всі нею розмовляють, тому що так повелося в нашій державі і ти нічого не виправиш. Всі винуваті, але не я.
2. Соромно розмовляти, або у нашому регіоні тебе не зрозуміють
3. Це мій вибір.
Звичайно це не є "перевагами", т.я. це звичайнісіньке виправдовування своєї байдужості, ліні та не бажання самовдосконалення. І навіть ці виправдовування легко апелювати:
1. Якщо нічого не міняти, тобі ми будемо і далі біднішати, бідкатись які всі погані і як нас обкрадають та обманюють.
2. Всі вас зрозуміють, так повелося що ми двомовні, і за 9 місяців мені ніхто (окрім пари випадків) не казав, що я вас не розумію (навіть росіяни, але котрі вже хоча б пару років живуть в Україні). І українською навпаки розмовляти модно, звичайно чистою українською, до котрої треба прагнути
3. Це не твій вибір, це вибір твоїх батьків, котрий ми транслюємо на наших дітей, вбиваючи їхнє майбутнє.

Тобто у сухому залишку маємо, якщо вже вивчати іноземну мову (котрою є російська), то краще англійську чи китайську, котрі набагато перспективніше, і не забивати зайвою мішурою. Не кажучи вже що російська мова - це мова окупанта та агресора!

Тому, дорогі мої читачі, можливо своїм досвідом та підказками, я допоможу вам переконати себе почати змінюватись, заради дітей, майбутнього і насамперед заради своєї гідності і самоповаги! Слава Україні! Далі буде ;)
 

Автор матеріалу:


Пов`язана стаття: Сто сорок діб спілкування українською мовою


Українцю, підтримай себе і своїх!

Безліч товарів за найнижчими цінами. Знайдеться все!Заробляй на поширеннях! Як?


Написати нову статтю  

Купити побутову техніку, мобільні телефони, ноутбуки, інструмент, автомобільну техніку і шини в інтернет-магазині Лагуна (можливо в кредит, на виплат) в містах, селищах міського типу та селах: Вінниця, Дніпро, Донецьк, Житомир, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Київ, Крим, Кропивницький, Луганськ, Луцьк, Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів а також в усіх інших населених пунктах України
Пропонуємо приватним особам або комерційним організаціям скористатись можливостями, що надає вам інтернет-магазин "Лагуна" і додати в каталог магазину будь-які товари або послуги, вживані або нові, з метою продажу та отримання прибутку. Поставте свій товар в продаж за кілька кліків просто зараз! Щоб скористуватись пропозицією, ви маєте увійти в VIP-зону магазину (для партнерів) або зареєструватись (для нових користувачів).
Код партнера магазину Лагуна:

Пароль:

Реєстрація
Спитайте в того, хто порекомендував наш магазин. В нього є промо-код, після вводу якого ви отримаєте знижку!Створення унікального заголовку та опису цієї сторінки для якіснішого поширення у соцмережах

Відладчик для кешованих поширень для мережі Facebook

Поставити запитання або подивитись приклади